Tedavi Seçenekleri

+ -

Lazerde 3. Nesil Teknoloji SMILE Yöntemi

Miyop ve astigmat tedavisinde kişiye özel bıçaksız SMILE lazer yöntemi ile, miyopta -10 numaraya kadar, astigmatta -5 numaraya kadar tedavi edilebilme imkanı sağlıyor. Darbeye ve basınca maruz kalma riski bulunan sporcu ve meslek grupları için ideal tedavi yöntemidir.

SMILE Lazer Yönteminin Özellikleri:

  Femto Lasik-Smile | Tedavi Seçenekleri
 • Miyopta -10, astigmatta -5 numaraya kadar tedavi
 • Kornea biyomekaniğinde üstün koruma
 • İnce kornea yapısına uygunluk
 • Kapalı cerrahi tekniği ile flepsiz operasyon kolaylığı
 • Tek adımda ameliyat
 • Güvenli iyileşme
 • 500 kHz ile en hızlı lazer teknolojisi
 • Doğala en yakın sonuç

SMILE Lazer Tedavi Yönteminin Aşamaları:

 1. Zeiss Visumax Femtosaniye teknolojisi ile gözün ön tabakası (kornea) içerisinde tek adımda ince bir Lentikül (disk şeklinde doku) oluşturulur.
 2. Cerrah, oluşturulan lentikülü korneada açılan 3.8'lik açıklıktan kornea dışına çıkarır. Herhangi bir flep (kapakçık) kesmeye gerek yoktur.
 3. Göz içerisinde oluşturulan lentitkülün çıkarılması sonucu korneanın şekli değiştirilerek gözdeki kırma kusuru düzeltilir. Herhangi bir flep oluşturulmaması sebebi ile kornea biyomekaniği diğer lazer cerrahilerine oranla daha az etkilenir. Lazer cerrahileri sonrası en güçlü kornea biyomekaniği SMILE tekniği sonrası elde edilir.

 

Bıçaksız lazer Intralase LASIK

Lazer | Tedavi SeçenekleriIntralase LASIK; miyop, hipermetrop, astigmat gibi kırma kusurlarının refraktif cerrahi ile tedavisinde kullanılan yeni bir teknolojidir. Intralase, bilgisayar kontrolünde lazerle ameliyatın başarısını etkileyen en önemli aşaması olan flebin (korneada ince bir kesi ile kapakçık açılması) istenilen kalitede ve lazer ışınlarıyla bıçaksız olarak oluşturulmasını sağlar. Flebn bıçak yerine lazer ışığı ile oluşturulması riskleri en aza indirmektedir. Intralase LASIK kişiye özel fleb oluşturma imkanı vererek ameliyatta elde edilecek başarıyı artırmaktadır. Intralase ile fleb oluşturma, kornea özellikleri nedeniyle bazı hastalara doktorlarımızca özellikle önerilmektedir.

Lazer tedavisi için bir göze bıçak kullanılarak, diğer göze ise son jenerasyon teknoloji Intralase yöntemi ile fleb (kapak kesesi) açılan hastaların kontrol edildiği bir çalışmada, Intralase uygulaması kullanılan gözdeki görüşün, diğer göze oranla 3 kat daha başarılı olduğu görülmüştür.

Bıçaklı Lazer ile;

 1. Planlanamayan cerrahi sonuçları, fleb yırtıkları,
 2. İnce kornea yapısı olan kişilerde yüksek risk
 3. iLASIK TedavisiGöz numarası yüksek kişilere tedavinin uygulanamaması
 4. Kuru göz oluşumunda daha yüksek risk

Bıçaksız Intralase Lazer ile;

 1. İnce kornea yapısı olanlarda mükemmel sonuç, yüksek başarı, düşük risk, istenilen kalınlıkta fleb oluşturma olanağı
 2. Göz numarası yüksek kişilerde lazer olma şansı
 3. Operasyon sonrası göz kuruluğu oluşumunda düşük risk

Adım Adım iLASIK Tedavisi:

iLASIK Tedavisiİlk aşamada Wavescan teknolojisi ile kişisel görüş profili hazırlanır.

Daha sonra Intralase ile bıçak kullanılmadan kornea flebi oluşturulur. Artık görüş iLASIK uygulaması çerçevesinde düzeltilebilir.

Göze yollanan ışıktan yansıyan bilgiler özel bir kamerayla algılanır. Bu bilgiler lazere gönderilerek planlanan tedavi uygulanır. Kişiye özel tedavi (Advanced CustomVue™) uygulamasının tercih edilme sebeplerinden biri de Wavefront aberometresinde kişiye özel, birebir, üç boyutlu görme haritasının çıkartılabilmesidir.

iLASIK Tedavisi

Lazer tedavisinde cihazın gözün planlanan noktasına atış yapması çok önemlidir. 

Bu yüzden cihaz ile gözün arasında dijital bir kilitleme sistemi (eye tracker) olması gerekir.

Wavefront tedavisinde ölçümler otururken, tedavi ise yatar pozisyonda gerçekleşir. Bu pozisyonda iken gözde küçük bir dönme hareketi oluşabilir. Kişinin iris tabakası lazer cihazı tarafından algılanarak gözdeki en ufak dönme hareketleri dahi tespit edebilmektedir. Bu teknoloji, bildiğimiz göz takip sistemlerinden farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip edebilmektedir.

Lazer

 


E-bülten listesine kaydolmak istiyorum
E-bülten listesine kaydolmak istiyorum

E-bülten listesine kaydolmak istiyorum