444 4 469

365 gün, 24 saat kesintisiz hizmet!

UZMANLARIMIZ SİZİ ARASIN
KATARAKT NEDİR?

Katarakt yaşa bağlı göz içi merceğinin saydamlığını kaybetmesi ile ortaya çıkan ve tek tedavi yöntemi ameliyat olan bir hastalıktır. Ameliyatın başarısında hekimin deneyiminin, kullanılan teknolojilerin ve mercek kalitesinin önemi büyüktür.

Yeni Teknoloji: Femtosaniye Lazer

Katarakt cerrahisi bugün teknolojik olarak çok ilerlemesine rağmen ameliyatlarda ender de olsa insan elinin engelleyemediği bazı komplikasyonlar görülebilmektedir. Bu komplikasyonların oluşmaması için doktor deneyimi çok büyük önem taşımaktadır. Bugün gelinen noktada göz cerrahisinde bir devrim niteliği taşıyan lazerle katarakt tedavisi dönemi başlamıştır Femtosaniye Lazer ile katarakt cerrahisinde bıçak kullanılmadığı için ameliyatlar daha güvenli hale gelmiş, komplikasyon riskleri önemli oranda düşmüştür.

Femtosaniye Lazer Katarakt cerrahisi yeni bir dönemin başlangıcıdır. İlerlemiş katarakt vakalarının ameliyatları kolaylıkla ve daha düşük komplikasyon ile gerçekleşmektedir. Eski yöntemle kullanılan Fako tekniğinde ultrason enerjisi bu teknolojide daha az kullanıldığından göz dokularına zararlı etki azalmaktadır. Özellikle kornea sorunları olan ve korneadaki hücre sayısı fako yöntemiyle yapılacak katarakt ameliyatına uygun olmayan olgularda kullanılacak ideal yöntem laserle katarakt ameliyatıdır

Eski yöntemle katarakt ameliyatı olan hastalara göre yeni yöntemin bir avantajı da görme kalitesinin daha kısa sürede normale dönmesidir.

Kaliteli Mercek Kullanımı

  • Ömür boyu kaliteli ve berrak görüş
  • Yüksek renk algılama ve kontrast hassasiyeti ile gece görüş rahatlığı
  • UV filtresi ile retina koruması
  • Göz dokularına hasar vermeden hızlı iyileşme
  • Multifokal seçeneği ile aynı anda hem yakın hem de uzak görüş kolaylığı

Kalitesiz Mercek Kullanımı

  • Düşük kontrast ve gece görüş problemleri
  • Kısa sürede görmede azalma nedeniyle yag lazer tedavisi gerektirebilir.
  • Mercek saydamlığını yitirebilir.

Bu durumda merceğin ameliyatla alınıp göz içine yeni bir mercek konulması gerekir.

Femtosaniye Lazer'in Avantajları

Katarakt tedavisinde komplikasyon riskini minimuma indiren ve ameliyat sırasında hastaya yüksek güvenlik ve konfor sağlayan yeni yöntemin diğer bir avantajı da ameliyatın en önemli aşaması olan yapay göz içi merceğinin yerleştiği yuvanın kusursuz olarak hazırlanması. Bu sayede yeni teknoloji kataraktın yanı sıra miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusuru olan hastalara gelişmiş göz içi mercek yerleştirmesi ile uzak ve yakın gözlüklerine bağımlılığı azaltma seçeneği sunuyor.

Ameliyat hakkında ayrıntılı bilgi ve randevu almak için yukarıdaki online bilgi formunu doldurun.