Dunyagoz Hastanesi Logo Ocak 2008 Dunyagoz Ebulten

erol sabancı

Böyle bir hastane ülkemizde olduğu için çok şanslıyız. Sağlık alanında çok büyük ve önemli bir yatırım. Sanki hastane değil bir otel. Çalışanlarının güler yüzü, doktorlarının deneyimi hemen fark ediliyor. Diğer gözümün katarakt ameliyatını da daha önce yine Dünyagöz Hastanesi’nde yaptırmıştım. Yine burada ameliyat olmayı istedim.

Erol Sabancı

GÖZLER...

Eray K.“Sağlıkta branş hastaneciliğini başlatırken amacımız; göz sağlığı hizmetimizi ülkemizin en ücra köşelerine kadar götürmekti. Bugün bu hedefimizden hiç sapmadan ilerliyoruz. Başkentimiz Ankara’da dünyanın en büyük göz hastanesini hizmete açmanın haklı gururunu yaşıyoruz. —Eray Kapıcıoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı

Tebrik

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadınlar GünüGözleri her zaman sevgiyle ışıl ışıl parlayan tüm kadınların  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız.
Bizden haberler

Yakın Görme Bozukluğunun Tedavisi Bu Merkezde!

cocuk odasiTürkiye’nin ilk yakını görme bozukluğu (presbiyopi) tedavi merkezi Dünyagöz Hastanesi’nde açıldı. 45 yaş sonrası yakını görememenin yarattığı sıkıntıya çözüm bulmak istiyorsanız, Dünyagöz Presbiyopi Merkezi hizmetinizde! Türkiye’nin ilk presbiyopi merkezi daha önce Dünyagöz hastanesinde tedavi olup yakın görme sorunlarında kurtulan Nil Burak ve ünlü ressam Tülin Önat’ın katıldığı, tedavi süreci ve sonrasındaki deneyimlerini anlattıkları bir basın toplantısı ile hizmete girdi. Kişiye özel olarak belirlenen tedavi yöntemleri ile sizde günlük yaşamınızı çileye çeviren yakın gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz.*

Ankara İçin Geri Sayım Başladı

ankaraDünyagöz Ankara, Mart ayı içerisinde başkentlilere hizmet vermeye başlayacak. Çağın son teknolojik cihazlarıyla donatılan Dünyagöz Ankara, 12.500 m2 'lik kapalı alanı ve tüm göz hastalıklarını içeren 19 branşta uzman hekim kadrosuyla, Anadolu'nun gözlerinin gülmesi için dünya standartlarında göz sağlığı hizmeti verecek. Hastanede, gözün her branşına özel dizayn edilmiş katlar bulunacak. Dünyagöz Ankara 18 katlı akıllı binası ve VIP hizmet kapasitesi ile bölgeyi 7 yıldızlı hizmet anlayışı ile tanıştıracak.


*Tedaviler, detaylı muayeneler neticesinde hastanın yaşı, uzak yakın gözlükleri, mesleği ve özel tetkikler ile belirlenen göz yapısı gibi kriterlerin değerlendirilmesi sonucunda uygun bulunan kişilere yapılmaktadır.

Ayın Branşı:  Katarakt

Presbiyopi LensKatarakt’tan korkmayın ama ameliyatı hafife almayın!

60 yaş üzeri kişilerde az ve bulanık görmenin en önemli sebebi olan katarakt hastalığı dikişsiz Fako yöntemiyle başarılı şekilde tedavi edilebilmektedir. Başarılı sonuç ve net bir görme için katarakt ameliyatını nasıl bir ameliyathanede olduğunuzdan, göze konulacak merceğin kalitesine kadar pek çok konuya dikkat etmek gereklidir. Katarakt ameliyatınız sırasında kullanılacak merceğin değerini mutlaka sorun! Ameliyatınız sırasında kalitesiz göz içi merceklerinin kullanılması görme kaybına kadar varabilen onarılamaz sonuçlar doğurabilir. Kalitesiz mercek göz içinde bozukluklara neden olabilir. Mercek ancak yeni bir ameliyatla değiştirilebilir.

Katarakt tedavisinde farkımız

Ameliyatınız dikişsiz Fako tekniği ile gerçekleştirilir. Fako, en gelişmiş katarakt ameliyat tekniğidir. Hastanemizde gerçekleştirilen Fako tekniğinde göz içine çok küçük bir kesiden girilir. Dikişe gerek duyulmaz. Katarakt ameliyatı sırasında özel bir sıvı olan Viscoat kullanılır. Viscoat ile doğal merceğin gözün diğer tabakalarına zarar vermeden ayrılması sağlanır. Her hastaya özel tek kullanımlıktır. Saydamlığını yitirmiş göz içi merceği, ultrasonik ses dalgaları yayan özel bir cihazla göz içinde parçalanarak emilir.Ameliyatınız sırasında FDA onaylı son teknoloji katlanabilir Alcon Acrysof göz içi Merceği kullanılmaktadır.

Ameliyatın başarısında merceğin önemi

  • Ömür boyu kaliteli ve berrak görüş sağlar.
  • Ameliyatınız, en gelişmiş fako yöntemi ile katlanabilir göz içi merceği kullanılarak dikiş konulmadan gerçekleşir.
  • Göz dokularına hasar vermeden hızlı iyileşme meydana gelir.
  • Göz içi merceğiniz gözünüzde ömür boyu kalır.
  • Enfeksiyon riski azdır.

Ameliyatınızda ucuz lenslerin ve malzemelerin kullanılması durumunda

  • Ucuz malzemeler enfeksiyona neden olabilir.
  • Gözünüzde 2 yıl içerisinde komplikasyonlar meydana gelebilir.
  • Görüş kalitenizin düşmesine ve ciddi yan etkilere sebep olabilir.
  • Göz içi merceğinin ameliyatla tekrar değiştirilmesi gerekebilir.
Katarakt hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bunu biliyor muydunuz?

Presbiyopi tedavileri ile yakın gözlüklerden kurtulabilirsiniz.

gozbebegim card

Multifokal mercekler

40 yaş sonrasında, dünyanın en güzel kadını ya da yakışıklı erkeği olarak fit bir vücut ve kırışıksız bir yüz ile restoran masasında otururken menüyü yakın gözlükleriyle okumak yaşımızı ele veriyor. Tıp dilinde Prespiyobi olarak adlandırılan yakını görememe hastalığında, 40-45 yaş sonrası kişilerde yakını daha iyi görebilmek, okuyabilmek yakın gözlük ile mümkün. Aslında günlük yaşantımızdaki yüksek teknoloji de bu problemi tetikliyor. Cep telefonundaki küçük yazılar, sinemadaki altyazılar, dizüstü bilgisayarların giderek küçülmesi yazıların okunması gittikçe güçleşiyor. Presbiyopi yıllara bağlı her insanda standart bir şekilde artıyor. 60’lı yaşlarda tepe noktasına ulaşan yakın görememe sıkıntısı hayatı daha da zorlaştırıyor.

45 yaş sonrasında hem yakını hem de uzağı göremeyenler artık gözlüğe mahkum olmayacak. Göz yapılarına özel tespit edilen çözümler ile artık yakın gözlüğü kullanmadan günlük aktivitelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Dünyada uzun yıllardır kullanılan fakat son yıllarda yeni tasarımlar ile birlikte gelişen multifokal lensler hastaların yakın ve uzak görüş problemlerinin çözümünde üstün başarı sağlıyor. Dünyagöz Hastaneleri’nde kullanılan yeni jenerasyon multifokal lensler çok kısa sürede gerçekleştirilen bir operasyon ile hastanın göz içine yerleştiriliyor. Bu mercekler ömür boyu göz içinde kalmaktadır. Hastaların takıp çıkarttıkları kontakt lens gibi bir mercek değildir. Bir sorun olduğunda doktor tarafından değiştirilebilir.

Her hastanın gözü bu tip bir ameliyata uygun olmayabilir. Kişinin mesleki konumu, yaşı, sosyal aktivitesi, okuma alışkanlığı, entelektüel düzeyi de multifokal mercek uygulanacak hastanın seçiminde önem taşımaktadır. Gözlüğü yaşantılarından tamamen çıkartmak isteyen kişiler multifokal lensler sayesinde günlük rutin işlerini gözlüksüz yapabilecek hale gelmektedir. Ameliyat öncesinde hastanın detaylı bilgilendirilmesi çok önem taşır. Hastanın tedaviye uygunluğu, kullanılan teknik,ameliyatın gerçekleştirildiği kurumun ve hekimin tecrübesi ve tabii ki doğru mercek seçimiyle yapılacak ameliyattan hasta da hekim de en iyi sonucu alacaktır.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın

Soru / Cevap

Çocuklarda katarakt hastalığı görülebilir mi?

Çocuklarda Katarakt

Genellikle 60’lı yaşlarda görülen katarakt bilinenin tersine bebeklik çağlarında da görülebilir. Bebeklik çağında görülen katarakt doğuştan olabildiği gibi hayatın ilk yıllarında da ortaya çıkabilir. Çocuklarda görülen kataraktın tedavisinde erken teşhis çok önemlidir.

Çocuklarda ilk göz muayenesi ne zaman yapılmalıdır?

Göz muayenesinin belli bir yaşı yoktur. Şikâyeti olan çocuk hangi yaşta olursa olsun muayene edilebilir. Çocuğun muayeneye müsaade etmediği durumlarda uyutucu, sakinleştirici ilaçlar kullanılır, onlarla da verimli sonuç alınamadığı takdirde genel anestezi verilerek muayenesi tamamlanır. Çocukların hiçbir şikâyeti olmasa bile 3-4 yaşlarına kadar en az bir defa göz muayenesinden geçmiş olmaları gerekir.


Lütfen: bulten@dunyagozhastanesi.com.tr adresini adres listenize ekleyiniz.
Listeden çıkmak için: lütfen buraya tıklayın

© Dünyagöz Hastanesi | 24/7 Çağrı Merkezi: 444-4-469