Dunyagoz Hastanesi Logo Ocak 2008 Dunyagoz Ebulten

gulben ergen

Çocuklarımızın göz sağlığının korunması için erken tedavi çok önemli. Tüm anneleri çocuklarının göz sağlığı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.

Gülben ErgenGÖZLER...

Eray K.“Sağlıkta branş hastaneciliğini başlatırken amacımız; göz sağlığı hizmetimizi ülkemizin en ücra köşelerine kadar götürmekti. Bugün bu hedefimizden hiç sapmadan ilerliyoruz. Başkentimiz Ankara’da dünyanın en büyük göz hastanesini hizmete açmanın haklı gururunu yaşıyoruz. —Eray Kapıcıoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı

Bizden haberler

Anne ve Çocuk Göz Sağlığı Merkezi

cocuk odasiÇocuğunuz artık göz muayenesine gelmeyi sabırsızlıkla bekleyecek. Dünyagöz, hastanelerinde hizmete açtığı anne ve çocuk göz sağlığı merkezleri ile göz muayenesini çocuklar için bir oyuna çeviriyor. Adeta bir kreşi andıran anne ve çocuk göz sağlığı merkezlerinde bulunan oyun odalarında çocuklar hem göz muayenesini korkusuzca olmanın hem de yeni arkadaşlarla tanışmanın keyfini yaşıyorlar.

Geri Sayım Başladı

ankaraDünyagöz Ankara Mart 2009'dan itibaren başkentlilere hizmet vermeye başlıyor. Çağın en son teknolojik cihazlarıyla donatılan Dünyagöz Ankara, 12.000 m2 'lik kapalı alanı ve tüm göz hastalıklarını içeren 19 branşta uzman hekim kadrosuyla, Anadolu'nun gözlerinin gülmesi için dünya standartlarında göz sağlığı hizmeti verecek. Hastanede, gözün her branşına özel dizayn edilmiş katlar bulunacak. Dünyagöz Ankara 18 katlı akıllı binası ve VIP hizmet kapasitesi ile bölgeyi 7 yıldızlı hizmet anlayışı ile tanıştıracak.

 

Ayın Branşı: Çocuk Göz Sağlığı

Göz Bozukluğu Okul Başarısını Azaltabilir!

cocuk goz sagligi

Okul çağına gelmiş çocukların muayene edilmeleri, göz problemini erken tespit edebilmek ve okulda göz problemlerine bağlı öğrenme güçlüğünü önleyebilmek açısından oldukça önemlidir.

DÜZENLİ KONTROL ÖNEMLİ

Pek çok göz problemi erken yaşlarda başladığından çocukların gözleri belli zamanlarda kontrolden geçirilmelidir. Çocukta bir problem görülmese bile 2 yılda bir göz muayenesi yapılmalıdır. Çocuğun okuldaki başarısı derslerine ve ödevlerine olan katılımıyla yakından ilgilidir. Çocuk derse iyi konsantre olabilmeli, eve geldiğinde ödevlerini anlayarak yapabilmelidir.

Gözündeki kırma kusuru çocuğunuzun gözünde ve başında ağrıya yol açabileceği gibi bir yazıyı okurken satır atlama, konsantre olamama gibi bir takım problemler de yaratabilir. Çocuk derste çabuk yorulabilir, tahtayı görmede zorlanabilir; evde ders çalışırken çabuk sıkılır, uykusu gelir. Belli bir numaranın üstündeki kırma kusuru gözde tembelliğe neden olabilir. Ayrıca iki göz arasındaki numara farkı, daha yüksek numaralı olan gözde tembelliğe neden olabilir.

Göz tembelliği tedavisi ancak 9 -10 yaşına kadar mümkün olan önemli bir göz problemidir. Tembellik tedavisinde ne kadar geç kalınırsa sonuç o kadar başarısız olur. Bu yüzden, çocukların gözlerinde hiçbir problem gözlenmese bile “ilk 2 yaşında” göz muayenesi olmaları oldukça önemlidir. Çocuklarda en çok görülen göz bozuklukları düzeltilmemiş kırma kusurları ve şaşılıktır.

Çocuk televizyon seyrederken, sesi çok kısık olmadığı halde televizyona çok yaklaşıyorsa, bir gözünü devamlı kaşıyorsa, kırpıştırıyorsa veya çocukta göz sulanması meydana geliyorsa, o zaman ailenin dikkatli olması gerekiyor. Göz hastalıkları ile ilgili diğer belirtiler ise şöyledir; bazen kirpiklerde kepeklenme olabilir, bunlar da küçük kırılma kusurları, astigmatlarda ve hipermetrop çocuklarda olur. Bunun haricinde çocuk, tahtadaki yazıyı görmüyorsa, yanındaki arkadaşı ne yazıyor diye bakıyorsa, sınıfta çok göz kırpıyorsa ya da görmek için ayağa kalkıyorsa yine ebeveynler çok dikkatli olmalıdır.

Çocuk göz sağlığı hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Bunu biliyor muydunuz?

Gözbebeğinize Özel Avantajlar

gozbebegim card

Dünyagöz'ün sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde "bir çocuğa verilebilecek en güzel hediye sağlıktır" fikrinden yola çıkarak oluşturduğu proje ile 0–7 yaş arası bebekler ve çocuklar birbirinden özel avantajların sahibi oluyor.

Bebekler ve çocuklar için tasarlanan bu kartı alanlar; kart ile birlikte verilen özel hediyenin yanı sıra 2 yıl boyunca uzman göz hekimlerine ücret ödemeden sınırsız muayene, tüm tetkiklerde %50 indirim, ameliyatlarda %25 indirim ve ameliyat süresince refakatçisi ile birlikte hastanede ücretsiz konaklama şansına sahip oluyor.

Bu kart sayesinde aileler de özel indirim imkânlarından yararlanabiliyorlar. GÖZ BEBEĞİM kartları ile birlikte; anne, baba ve kardeşlere göz muayenelerinde indirim yapılıyor. Ayrıca hastanenin anlaşmalı olduğu optik ve lens merkezlerinde kart sahiplerine özel indirim uygulamaları aileleri de bekliyor.

GÖZ BEBEĞİM Baby ve Junior Card’a sahip olmak ya da bilgi almak için tıklayın.

Soru / Cevap

Yakından okumak ya da televizyon seyretmek gözleri bozar mı?

iLasik

Çocukların yakın görüşe uyum kapasiteleri yüksek olduğundan okudukları materyali yakından tutarlar. Yakından televizyon izlemek, eşlik eden kırma kusuruna bağlı olabileceğinden mutlaka bir göz doktoru tarafından değerlendirilmelidir. Bu nedenle yakından izlemenin veya okumanın gözü bozucu etkisi olduğu söylenemez.

Bebeklerin gözlerinde sulanma, çapaklanma var ise ne yapılmalıdır?

Bu belirtiler gözyaşı kanalı tıkanıklığını göstermektedir. Bunun için bir göz doktoruna başvurmak gerekir. Tedavisi için ise damlalar kullanılmalı, gözyaşı kesesinin olduğu yere masaj yapılmalıdır. Eğer düzelme olmazsa tıkalı olan gözyaşı kanalının açılması için cerrahi yöntem gerekecektir.

Göz tembelliği nedir? Kaç yaşına kadar tedavi edilebilir?

Çocukluk döneminde normal bir görüş gelişmeyen gözdeki görme azlığına göz tembelliği denir. Genellikle tek gözde meydana gelir. Toplumda her 100 kişinin 2-3'ünde görülen bir görme sorunudur. 9-10 yaşına kadar tedavi edilmesi gerekir.

Lütfen: bulten@dunyagozhastanesi.com.tr adresini adres listenize ekleyiniz.
Listeden çıkmak için: lütfen buraya tıklayın

© Dünyagöz Hastanesi | 24/7 Çağrı Merkezi: 444-4-469